Na dobry początek!

Wyrównanie Szans Edukacyjnych

NA DOBRY POCZĄTEK!

Co chcemy osiągnąć:

Chcemy wyrównywać szanse edukacyjne dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, w tym wspierać dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno- ekonomicznym.

Zachęcamy aby przy realizacji zajęć o charakterze dydaktyczno-wychowawczym były wykorzystane nowatorskie metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które wpływają głównie na:

- interakcję między dziećmi,

- rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie,

- kreatywność,

- rozwój zdolności manualnych oraz aktywność ruchową,

- rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (np. zajęcia z logopedą, pedagogiem specjalnym, psychologiem, dietetykiem, zajęcia terapeutyczne).

Na co może być przeznaczone dofinansowanie:

- przygotowanie i prowadzenie zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku 2-9 lat,

- zakup pomocy dydaktycznych,

- zakup sprzętu/wyposażenia związanego z realizacją projektu,

- porady specjalistyczne, warsztaty dla rodziców lub opiekunem dzieci będące spójnym i uzasadnionym elementem projektu.

Jak to zrobić:

Złóż wniosek w generatorze i wybierz jedną z dwóch ścieżek:

• I ścieżka

- dotyczy dzieci  uczestniczących w edukacji przedszkolnej lub szkolnej,

- kierowana jest do dzieci w wieku 3-9 lat,

- wprowadzenie nowatorskich metod w zakresie stymulowania rozwoju.

• II ścieżka

- obejmuje dzieci nieuczestniczące w żadnej formie edukacji przedszkolnej,

- kierowana jest do dzieci w wieku 2-5 lat,

- umożliwienie dostępu do edukacji.

Wybierzemy 50 projektów z dofinansowaniem do 10 tys. zł.

Kto może wziąć udział i kiedy:

Zapraszamy do składnia wniosków od 24.07.2018 do 23.09.2018:

• fundacje,
  • stowarzyszenia,
  • domy kultury,
  • biblioteki publiczne.

NIE CZEKAJ! ZGŁOŚ SWÓJ POMYSŁ JUŻ TERAZ!

WYNIKI OGŁOSIMY 16.11.2018 do godz. 18.00

Masz pytanie? Zadzwoń do:

Iwona Krzysztofek

tel. 572 932 907

mail: iwona.krzysztofek@bgk.pl

11 EDYCJA KONKURSU

Harmonogram konkursu:

Składanie wniosków 24.07 - 23.09.2018

Ogłoszenie wyników 16.11.2018 do godz. 18.00

Podpisanie umów  30.11 - 16.12.2018

Wypłaty dofinansowania 30.11 - 31.12.2018

Realizacja projektów 01.01.2019 - 30.06.2019

Przesłanie sprawozdań do 31.07.2019

Informacje o projekcie:

Iwona Krzysztofek

tel. 572 932 907

mail: iwona.krzysztofek@bgk.pl

pon.- pt. od 9.00 - 16.00

Zachęcamy do lektury przewodnika po dobrych praktykach projektów zrealizowanych w ramach programu "Na dobry początek!". Znajdziecie tu Państwo opisy projektów zrealizowanych w ramach programu w latach 2014-2017, takich jak:

2017

• PARCHÓW - WIOSKA NIETOPARZY - NAWET MAŁE DZIECKO WIE JAK NIETOPERZE CHRONI SIĘ - Stowarzyszenie ,,Nasz Parchów"
  • W DRODZE PO SUKCES - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca
  • SPOTKANIA Z EMOCJAMI - ZABAWY Z ELEMENTAMI SRTETERAPII - Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach - Filia w Pielgrzymowicach
  • TEATR I TATA - Gminne Centrum Kultury w Dubinach
  • NASI BRACIA MNIEJSI - Gminny Ośrodek Kultury w Janowicach Wielkich
  • CO W SERDUSZKU DZIECKA GOŚCI OPRÓCZ SMUTKU I RADOŚCI? - Fundacja AQQ
  • MAŁY SKAUT - DROGA DO SAMODZIELNOŚCI - Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne ,,Włodzica"

2016

• MATEMATYKA PO ŚWIECIE FIKA - Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży ,,Na krańcu tęczy"
  • PSI ŚWIAT - WIEM O NIM WIĘCEJ - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy
  • POMYSŁ NA START - Stowarzyszenie Pomysł
  • KOLBUSZOWSKA AKADEMIA MAŁEGO TURYSTY - Kolbuszowski Klub Turystyczny "Salamandra"
  • WŚRÓD KWITNĄCYCH SADÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA - IWKOWA - Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa
  • WĘDRÓWKI MUZYCZNE PO ŚWIECIE - RODZINNE PORANKI MUZYCZNE - Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej
  • RODZINNE SPOTKANIA Z ASTRONOMIĄ - Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą

2015

• BAJKOTEKA — RODZINNE PORANKI W BIBLIOTECE - Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiczu Dolnym
  • OJCOWSKI DOM, TO ISTNY RAJ — NAJBLIŻSZE OTOCZENIE JAKO ŹRÓDŁO WIEDZY I DOŚWIADCZEŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DZIECKA - Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna
  • KUCHENNE REWOLUCJE PRZEDSZKOLAKÓW - Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie
  • LIPOWSKIE ATELIER WARSZTATY HAFTU - Stowarzyszenie Inicjatyw Liswarta Rębielice Szlacheckie
  • „ROBAK” MÓJ PRZYJACIEL - Stowarzyszenie „Teraz Szewce”

2014

• EDUKACJA TWÓRCZA MALUCHÓW Z BIAŁOWIEŻY - Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, oddział terenowy w Białowieży
  • MORSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY.PL - Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim
  • PORANKI Z MONTESSORI – SZANSA NA RÓWNY - Stowarzyszenie Społeczno –Kulturalne Razem dla gminy Wilga

Z publikacji dowiecie się Państwo, skąd organizatorzy projektów czerpali pomysły i inspirację oraz jakie działania podejmowali w trakcie ich realizacji. Swoimi doświadczeniami dzielą się koordynatorzy projektów.

Zapraszamy do lektury! Pobierz plik

Poradnik Grantobiorcy