Twoje TAK ma moc!

26 października – Światowy Dzień Donacji i Transplantacji 

Właśnie dzisiaj Fundacja BGK startuje z drugą edycją kampanii społecznej „Twoje TAK ma moc!”. Przytulaśny Miś – symbol przeszczepów dziecięcych pojawi się na nośnikach zewnętrznych w 7 największych miastach Polski!

Ostatnie lata to intensywny rozwój transplantologii w Polsce. Mamy doskonale wykształconą kadrę oraz najnowocześniejszy sprzęt. Jednak na co dzień lekarze 👩‍⚕️👨‍⚕️ spotykają się z bardzo niską świadomością społeczną na temat transplantacji, a szczególnie transplantacji dziecięcych. To dlatego Fundacja BGK zaangażowała się w ogólnopolską akcję budującą świadomość transplantacji u najmłodszych. Na zaproszenie fundacji artysta Wojciech Brewka namalował na budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS) mural przedstawiający pluszowego misia, tulącego anatomiczne serce. Przytulaśny Miś stał się symbolem przeszczepów dziecięcych

„Wiem, że śmierć dziecka to trauma do końca życia. Jako matka nie wyobrażam sobie straty dziecka i trudno mi sobie wyobrazić jakie cierpienie przechodzą rodzice, kiedy ich dziecko odchodzi. Jednocześnie podobna tragedia spotyka rodziców, których dzieci chorują, a jedynym ratunkiem jest przeszczep. Znam historie osób, których dzieci nie doczekały takiego przeszczepu i tych, których dzieci dzięki tym przeszczepom żyją” – mówi Renata Kościelniak, Prezes Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jakie działania zrealizowaliśmy do tej pory? 👇

  • W 2021 roku, z okazji corocznego miesiąca Donacji i Transplantacji, obchodzonego na całym świecie, został namalowany mural „Przytulaśny Miś”.
  • W zeszłym roku nasz Przytulaśny Miś stał się symbolem akcji, która odbyła się w ubiegłym roku w największych miastach Polski. Wspólnie z Jet Line, przy wykorzystaniu ekranów LED na przystankach i w centrach handlowych, Fundacja BGK z przekazem „Twoje Tak ma Moc” dotarła do ponad 7 mln osób.
  • Na początku października tego roku oficjalnie został otwarty nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca. Nasza fundacja wsparła budowę i zakup sprzętu medycznego.  W tym wyjątkowym dniu podziękowaliśmy wszystkim pracownikom i przyjaciołom SCCS za ich ogromne zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia 💗.  Zorganizowaliśmy koncert pt. „Moje serce to jest muzyk” 🎶🎶🎶. Partnerem wydarzenia była Fundacja SCCS i SCCS. Krótka relacja z wydarzenia:

Dzisiaj (26 października) rusza kolejna kampania „Twoje Tak ma Moc!”. Będzie widoczna na nośnikach LED w największych miastach Polski. Partnerami akcji są: Fundacja BGK, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Jet Line.

Nasza kampania „Twoje Tak ma Moc” wkracza w nowy etap. Zmienia się z jednorazowego przedsięwzięcia w cykliczną kampanię skierowaną do wszystkich Polaków 👨‍👩‍👧‍👦 i będzie kontynuowana na wielu płaszczyznach.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań! 📅

Bo…Twoje TAK ma moc! 🙂