Skocz do treści

„Małe Miasto Staszów” nagrodzone!

Nagroda Rady Edukacji Finansowej dla naszego projektu „Małe Miasto Staszów”!

Mamy to!!!
Dnia 25 marca nasza Fundacja dostała Wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej dla najlepszej inicjatywy z zakresu edukacji finansowej w roku 2020.

Był to jedyny projekt z cyklu „Małe Miasto”, który odbył się w zeszłym roku, co w czasie pandemii było niewątpliwie ogromnym sukcesem. Został on zrealizowany we współpracy z Fundacją Nowa Przestrzeń Sztuki w Kielcach, której ogromnie dziękujemy za realizację tego przedsięwzięcia, oraz miastem Staszów.

Od 2017 roku Fundacja BGK organizuje program edukacyjny „Małe Miasto”, skierowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Projekt realizowany jest we współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, na terenie gmin od 25 tys. do 100 tys. mieszkańców. Odbywa się on w formie warsztatów edukacyjnych dla dzieci, podczas których mali uczestnicy uczą się jak pracować, zarabiać i oszczędzać pieniądze. W to przedsięwzięcie są zaangażowani przedstawiciele różnych zawodów, szkoły oraz władze samorządowe. Do tej pory odbyły się trzy edycje programu, w ramach których odwiedziliśmy łącznie 9 gmin.

„Małe Miasto” to jeden z najbardziej ulubionych programów naszych Grantobiorców – wiemy, że daje dużo radości i zabawy małym uczestnikom, którzy w ten nietuzinkowy sposób poznają „dorosłe” życie, ale też sprawia wiele satysfakcji współpracującym przy nim przedsiębiorcom, wolontariuszom i wszystkim organizatorom.
Dlatego tym bardziej cieszymy się z nagrody, w ten sposób został wyróżniony nie tylko sam pomysł projektu, ale także wysiłek wszystkich, którzy pracowali przy „Małym Mieście Staszów”. Jednocześnie gratulujemy naszym wspaniałym partnerom z Fundacji Nowa Przestrzeń Sztuki w Kielcach, którzy również zostali nagrodzeni przez Radę Edukacji Finansowej.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt „Małe Miasto Staszów” i już teraz zapraszamy do kolejnej edycji „Małego Miasta”, która rusza już w kwietniu!