„Skrzydła dla Mamy” – mamy to!

W tym roku po raz pierwszy odbyła się realizacja naszego nowego Programu „Skrzydła dla Mamy”.

Pomimo trwającej pandemii, na 30 dofinansowanych projektów, 27 zostało zrealizowanych, a nasi Grantobiorcy stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili prawie wszystkie z zaplanowanych wcześniej działań.

Projekty trwały od lipca do października. Miały na celu wsparcie mam z małych miejscowości (do 25 tys. mieszkańców), przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich i opiekujących się dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkola i żłobka.

Zadaniem zwycięskich podmiotów było zorganizowanie cyklicznych kursów i szkoleń. Panie uczestniczyły m.in. w tak lubianych warsztatach wizażu, krawiectwa, rękodzieła, tworzenia kart okolicznościowych czy – dostępnego dotąd dla nielicznych – kursie wyrobu naturalnych kosmetyków. Nie zabrakło szkoleń informatycznych, graficznych oraz języka angielskiego. Autorzy projektów nie zapomnieli o zawsze cieszących się ogromnym zainteresowaniem zajęciach z fizjoterapeutą, gimnastycznych, warsztatach kulinarnych i dietetycznych. Wszystkie mamy chwaliły porady od fachowców z dziedzin „urodowych” – fryzjerów, kosmetyczek czy wizażystek. W wielu miejscowościach podczas trwania programu zorganizowano uczestniczkom sesje fotograficzne.

Jednak coś, co przyciągnęło najbardziej uwagę uczestniczek, to były kursy i treningi związane z powrotem na rynek pracy lub znalezieniem nowego zajęcia po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym.
Dlatego organizatorzy zapewnili paniom wiele warsztatów zawodowych, m.in. przedsiębiorczości czy autoprezentacji. Część z uczestniczek miało okazję zrobić Test Gallupa czy uczyło się planować swoją ścieżkę zawodową. Nie zabrakło też symulacji rozmów rekrutacyjnych, a mamy miały możliwość pod okiem fachowca przygotować dokumenty aplikacyjne, napisać własne CV i list motywacyjny.

Sporą popularnością cieszyły się zajęcia interaktywnej komunikacji, wystąpień publicznych, warsztaty motywacyjne, zarządzania czasem, pracy z emocjami, autoprezentacji, work-life balance. Wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem profesjonalistów – coachów i doradców zawodowych, trenerów personalnych, prawników, psychologów, pedagogów oraz innych specjalistów.

Cieszy nas, że kilka uczestniczek w ramach projektu ukończyło również kurs prawa jazdy!

Grantobiorcy podkreślali, że we wszystkich projektach dodatkową wartością było odkrycie i rozwijanie swoich talentów przez uczestniczki, przełamywanie barier, zwiększenie świadomości i poziomu samooceny, poprawa poczucia własnej wartości, wzrost pewności siebie oraz niejednokrotnie rozpoczęcie procesu budowania własnej marki i wizerunku. Spotkania z innymi mamami były także świetną okazją do wymiany doświadczeń, zmotywowania do działania, zintegrowania się oraz wzajemnego wparcia. 

Rezultaty projektów okazały się niezwykłe! Organizatorzy zdradzili nam, że wiele pań otworzyło własną działalność, a część wkrótce po zakończeniu „Skrzydeł dla Mamy” znalazła pracę! Wiemy też, że kursantki nadal wspierają się na grupach w social mediach i uczestniczą w spotkania online. Między mamami nawiązały się bliskie relacje i przyjaźnie, które pomimo zakończenia zajęć trwają nadal. Radosny jest dla nas fakt, że w niektórych miejscowościach organizatorzy zdecydowali się kontynuować kursy i warsztaty! 

Ponadto, przy okazji naszych projektów, kilkakrotnie organizowano dodatkowe działania wolontariackie, oraz akcje społeczne pomagające tym bardziej potrzebującym. Bardzo dziękujemy naszym Grantobiorcom za wszystkie zrealizowane projekty, a wszystkim uczestniczkom życzymy powodzenia i jak najwięcej okazji do wykorzystywania swoich talentów i nabytych umiejętności na co dzień, oraz w rezultacie – lepszego i pełniejszego życia!!!

Zobacz galerię projektu: