Skocz do treści

Program pilotażowy Małe Miasto Nowy Targ oficjalnie uważamy za otwarty!!!

Program pilotażowy Małe Miasto Nowy Targ oficjalnie uważamy za otwarty!!!

Już 18 września 2017 r. mieszkańcy Małego Miasta Nowy Targ ruszyli zdobywać doświadczenie i zarabiać pieniążki. Pogoda dopisała, pracodawcy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a dzieci z zaangażowaniem pokazała jak wielki posiada potencjał. Zapraszamy do śledzenia programu na www.facebook.com/MaleMiastoNowyTarg/.

Małe Miasto Nowy Targ zakłada zapoznanie dzieci z różnymi zawodami, które mogą wykonywać w przyszłości. Wykonując zadania na stanowiskach zorganizowanych przez przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie, dzieci otrzymują wynagrodzenie w specjalnej walucie Małego Miasta.  Mogą rozdysponować walutę w wybrany przez siebie sposób, dokonując zakupów w Sklepie Marzeń lub odkładając. 

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza, sposobów oszczędzania, pogłębieniu wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania gospodarki (praca i wynagrodzenie). Cel zostanie osiągnięty za pomocą wykładów, zajęć praktycznych oraz edukacji przez zabawę. 

W projekcie bierze udział 125 dzieci, dziesiątki wolontariuszy, władze gminne i samorządowe, funkcjonariusze służb publicznych i dziesiątki przedsiębiorców wspierających projekt.

Projekt wprowadza dzieci w realny świat dorosłych, uczestnicy poznają mechanizmy działające w prawdziwym społeczeństwie.